Pielęgnacja parapetów

W celu zapewnienia długotrwałego wyglądu i funkcjonalności parapetów z konglomeratu, należy po zamontowaniu dokładnie je wyczyścić. Służą do tego specjalne preparaty czyszczące do konglomeratów.

Konglomeraty marmurowe przed zastosowaniem należy zaimpregnować. Impregnat wniknie w pory oraz utworzy powłokę ochronną. Podczas czyszczenia należy szczególnie unikać substancji kwasowych, rozpuszczalników, alkoholi oraz mocnych zasad. W przypadku użycia powyższych należy bezzwłocznie usunąć plamy poprzez obfite spłukanie ciepłą wodą. Do okresowego czyszczenia najlepsze są środki o neutralnym pH, ciepła woda i miękka ściereczka.

Parapety zewnętrzne są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia, niż te wewnątrz domów czy mieszkań. Wysoka temperatura, mróz, deszcz, śnieg, kurz – wszystko to wpływa negatywnie na ich kondycję. Są one jednak wykonywane z materiałów trwalszych i bardziej odpornych na działanie tego typu czynników, dlatego dzięki odpowiedniej pielęgnacji, także mogą wyglądać pięknie przez lata. Parapety zewnętrzne z naszej oferty wykonane są z blachy lub aluminium. Można je czyścić łagodnymi środkami takimi jak płyn do naczyń. Jeśli zabrudzenia są intensywne, warto użyć delikatnego detergentu, nie zawierającego alkoholu, który może uszkodzić lakierowaną powierzchnię. Najważniejsza jest regularność, która pozwala na uniknięcie stałych, silnych zabrudzeń, które usuwane na bieżąco łatwo się zmywają, jednak pozostawione na dłużej na działanie promieni słonecznych czy mrozów, wnikają w strukturę parapetu i nie można ich zmyć tak łatwo.

okna PCV

 

EMPOL Starachowice
Piłsudskiego 20, 27-200 Starachowice, Polska
41 275 76 38, 509 793 831

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie okna drewniane WGB Groupdrzwi Starachowice drzwi wewnętrzne drzwi zewnętrzne parapety