O czym powinniśmy wiedzieć kupując okna?

Zakup nowych okien nie jest dzisiaj prostą sprawą. Do wyboru mamy oferty wielu producentów, a każdy z nich posiada w swoim asortymencie kilka różnych serii okien. Na co więc zwrócić uwagę?

Po pierwsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Nie wszystkie tzw. "okazje" faktycznie nimi są. Pamiętajmy, że dobre okna, tak jak każdy inny produkt, kosztują więcej niż najtańsze rozwiązania. Ale ciepłe okna podczas całego okresu użytkowania zarobią na siebie. Nie stawiajmy więc ceny jako jedynego kryterium wyboru.

Po drugie skupmy się na parametrach okien, bo to z nich dowiemy się czy zakup okaże się trafną inwestycją. Nowoczesne okno powinno posiadać:

  • 7-komorowy profil okienny wykonany z wysokiej jakości PCV, wzmocniony stalą w ramie, co znacząco wpływa na lepszą statykę konstrukcji;
  • niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw. Im niższy, tym nasze rachunki za ogrzewanie domu będą niższe;
  • 3 uszczelki sprawiające, że okno będzie bardziej szczelne i do naszego mieszkania nie będzie zimą napływać zimne powietrze, które będziemy musieli ogrzać;
  • pakiet 3-szybowy z "ciepłą ramką". Ta ostatnia pomaga zapobiegać parowaniu szyb w naszych oknach;
  • okucia zawierające elementy podnoszące bezpieczeństwo (grzybki i zaczepy antywłamaniowe)
  • wielokomorową listwę podparapetową, dzięki której w prawidłowy sposób będzie można zamontować pod oknem parapety bez efektu powstawania mostków termicznych.

Po trzecie porozmawiajmy z handlowcem o montażu. Jest on równie istotny jak samo okno. Prawidłowo wykonany ma spełniać 3 zadania:

1. Połączyć okno z murem w sposób stabilny, tak, by móc stawiać opór warunkom atmosferycznym oraz pracy budynku. Do tego celu służą specjalne kotwy, kołki lub konsole;

2. Odizolować szczelinę dylatacyjną między murem a oknem. Do tego celu stosuje się najczęściej pianę montażową;

3. Uszczelnić połączenie okna z murem. W tym przypadku najczęściej stosuje się specjalne taśmy lub membrany paroizolacyjne i paroprzepuszczalne. Ten punkt jest istotą montażu warstwowego, potocznie zwanego "ciepłym montażem".

Pamiętajmy, że dopiero wysokiej jakości produkt w połączeniu z usługą profesjonalnego montażu wykonanego przez fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie, pozwala na bezproblemowe użytkowanie okien bez potrzeby ich wymiany za kilka lat.

okna PCV

 

EMPOL Starachowice
Piłsudskiego 20, 27-200 Starachowice, Polska
41 275 76 38, 509 793 831

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie okna drewniane WGB Groupdrzwi Starachowice drzwi wewnętrzne drzwi zewnętrzne parapety