DRZWI WEWNĘTRZNE

okna PCV
okna drewniane
drzwi Starachowice
drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne są zbudowane z drewna i materiałów drewnopochodnych. Ramy skrzydeł i ościeżnice mogą być zbudowane z profili drewnianych albo z płyty MDF. Jako wypełnienie skrzydeł stosuje się wkłady typu plaster miodu lub z płyty wiórowo-otworowej. W pierwszym przypadku drzwi są zdecydowanie lżejsze. Wypełnienie z płyty wiórowej z otworami sprawia, że drzwi są stabilniejsze, bardziej wytrzymałe. Zewnętrzne wykończenie skrzydła stanowią płyty HDF, które mogą być lakierowane lub pokryte folią dekoracyjną bądź laminatem. Tak szeroki wybór technologii wykończeniowych pozwala uzyskać niemal nieograniczoną paletę kolorów i wzorów drzwi wewnętrznych.

Podstawowa szerokość drzwi wewnętrznych to 80 cm. Jest to wygodny wymiar pozwalający na swobodne korzystanie z przejścia. Przez tak szeroki otwór można bez problemu wnieść każdy mebel. Znajdziemy też szersze drzwi, których skrzydło ma 90, 100, a nawet 110 cm. Takie drzwi często stosuje się w wejściach do domu lub mieszkania. Czasem można też wykorzystać drzwi węższe – o szerokości skrzydła 60 lub 70 cm. Wąskie drzwi można z powodzeniem stosować w garderobie, schowkach, spiżarni i innych pomieszczeniach pomocniczych.

Standardowa wysokość drzwi to około 200 cm. Otwór o wymiarach 80 x 200 cm zapewni komfortowe poruszanie się między pomieszczeniami.

Dobierając wielkość drzwi, warto uwzględnić kubaturę pokoju. W modnych obecnie wysokich i przestronnych wnętrzach dobrze będą wyglądać drzwi proporcjonalnie większe.

JUŻ TERAZ UMÓW SIĘ Z NASZYM DORADCĄ NA WYCENĘ

okna drewniane

 

EMPOL Starachowice
Piłsudskiego 20, 27-200 Starachowice, Polska
41 275 76 38, 509 793 831

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie drzwi Starachowice WGB Groupdrzwi wewnętrzne drzwi zewnętrzne parapety bramy garażowe