DRZWI ZEWNĘTRZNE

okna PCV
okna drewniane
drzwi Starachowice

Wybór dobrych drzwi powinien być przemyślaną decyzją. Zakup drzwi nie jest tani, zwłaszcza gdy musimy za jednym razem wyposażyć cały dom. Poza tym ten element będzie służył nam przez długie lata. Dlatego wybrany produkt musi spełniać trzy podstawowe wymagania: być trwały, estetyczny i funkcjonalny. Do realizacji tego przedsięwzięcia warto wybrać rzetelnego partnera, który posiada wiedzę zarówno na temat oferowanych na rynku drzwi, jak też technologii ich montażu.

Na rynku można znaleźć drzwi zewnętrzne ze stali, drewna, PCW lub aluminium.

Najpopularniejsze są drzwi wejściowe stalowe, które są mocne, trwałe i zwykle dość przystępne cenowo. Posiadają ramę z drewna lub stali pokrytą arkuszami blachy, wypełnioną pianką, styropianem lub specjalnymi panelami. Mogą być wykończone okleinami drewnopodobnymi lub polakierowane farbami.

Drzwi z drewna to produkt droższy. Mają ramę i ościeżnicę z klejonki drewnianej, a skrzydło jest pokryte sklejką, płytą HDF lub wiórową. Na powierzchni jest szlachetny fornir z dębu, sosny, mahoniu czy meranti.

Drzwi plastikowe mają ramę i ościeżnicę z profili z PCW. Panel drzwiowy również jest pokryty arkuszami z PCW wypelnionymi pianką. Powierzchnia jest okleinowana lub lakierowana. Ich plusem jest to, że łatwo je dopasować do okien, rolet zewnętrznych, a nawet bramy garażowej.

Najdroższe są drzwi wejściowe aluminiowe. Mają ramę i ościeżnicę z profili aluminiowych. Skrzydło pokrywają arkusze z PCW lub włókna szklanego. Kojarzą się z obiektami użyteczności publicznej, ale oferta drzwi produkowanych z myślą o domach jednorodzinnych rośnie. Mogą one mieć doskonałe parametry izolacyjności termicznej. Drzwi wejściowe z aluminium mogą mieć duże rozmiary oraz można je łączyć w zestawy z naświetlami o takiej samej wielkości i tworzyć przeszkloną strefę wejściową.

Wybierając drzwi wejściowe, trzeba zwracać uwagę na ich cechy i parametry. Oto kilka najważniejszych:

  • szerokość - od niej zależy, czy przez drzwi będzie się wygodnie wchodziło do domu oraz czy łatwo będzie wnieść do środka meble i sprzęty. Nie powinna więc być mniejsza niż 80 cm (najczęściej 90 cm). Należy pamiętać również o tym, że jest to wymiar określający szerokość otworu po zamontowaniu ościeżnicy - otwór przygotowany do wstawienia drzwi powinien być o 10-12 cm większy,
  • wysokość - drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 201 cm wysokości, przy czym otwór pozostawiony na ich zamontowanie musi być przynajmniej o 6-7 cm większy;
  • współczynnik przenikania ciepła U - Zgodnie z najnowszymi Warunkami Technicznymi z 2021 współczynnik przenikania ciepła drzwi zewnętrznych powinien wynosić co najmniej 1,3 W/m2K. Oferowane przez nas niektóre modele, przy odpowiedniej konfiguracji osiągają wspólczynnik nawet 0,78 W/m2K
  • izolacyjność akustyczna - wyraża się ją w dB. Im wartość ta jest większa, tym drzwi będą przepuszczać mniej hałasu z zewnątrz. Drzwi mają najczęściej izolacyjność akustyczną na poziomie 27-32 dB (posiadamy w ofercie modele, które uzyskują wartość nawet 43 dB). Jest to jednak parametr, który nie musi być określany i podawany przez producenta. Dlatego przy wyborze drzwi należy zwrócić uwagę między innymi na to, czy są one przylgowe oraz czy mają uszczelki (jedną lub dwie) na ościeżnicy bądź skrzydle. Obie te cechy wpływają korzystnie na szczelność drzwi, a więc również na izolacyjność akustyczną. Dodatkowo tak wykonane drzwi będą się ciszej otwierały i nie da się nimi trzasnąć.

JUŻ TERAZ UMÓW SIĘ Z NASZYM DORADCĄ NA WYCENĘ

okna PCV

 

EMPOL Starachowice
Piłsudskiego 20, 27-200 Starachowice, Polska
41 275 76 38, 509 793 831

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie okna drewniane WGB Groupdrzwi Starachowice drzwi wewnętrzne drzwi zewnętrzne parapety